Informáček č. 11/2018

Výlet do zámku a zámeckého pivovaru v Chyších

Tento výlet uskutečněný naší odbočkou v sobotu 20. října ukončil pro tento rok naše putování, kdy jsme „nejen očima poznávali náš kraj“. A byl to závěr dle vašich reakcí vydařený. Origináln výklad majitele pana ing. Lažanského nenechal nikoho na pochybách, že do rekonstrukce celého objektu dává se svojí rodinou celé srdce. Osobně mě nejvíc zaujal krajdový porcelán italské firmy Gucci, jejíž parfémy patří k mým nejoblíbenějším.

 

A to by nebyl náš Pepa Ježek, aby výklad neoživil hrou a zpěvem na místní klavír. Navíc se musím přiznat k tomu, že ochutnávka piva, které vaří v místním pivovaru, vymrštila jej hned na druhé místo za pivo plzeňské, přee všechny předchozí ochutnávky. Závěrečná procházka po zámeckém parku pomohla nejen trávení výtečného oběda, ale byla doslova balzámem na spokojenou dušičku.

Máte-li podobný zážitek a rádi byste s námi i nadále „poznávali náš kraj nejen očima“, a že těch zajímavých míst je velká spousta, dejte nám vědět. Uvítáme vaše návrhy a dle možností uskutečníme.

 

Iva Rejtharová

 

Naši jubilanti:

Stanislav Rohrsetzer                            80 let           

 

Přejeme Ti krásné narozeniny!

 

Plánované akce na léto 2019

Letní společný pobyt v Třeboni - !!! POZOR !!! Uzávěrka přihlášek je do konce listopadu.

 

V týdnu od soboty 27. července do soboty 3. srpna 2019 v Třeboni – Rodinný Hotel Myslivna

Doprava z Plzně do Třeboně a zpět bude hromadně zajištěna autobusem pro účastníky zdarma! Účastnický poplatek zahrnující ubytování a stravování formou plné penze činí          6 160 Kč.

Tuto částku je třeba uhradit do konce března 2019 na bankovní účet 205188908/0300 nebo zašlete na adresu Marie Duchková, Husova 292, 334 52 Merklín.

 

 

Víkendový pobyt v Olomouci

Od pátku 6. září do neděle 8. září 2019 – Hotelový dům Olomouc

Pojeďte s námi navštívit hanáckou metropoli Olomouc. V tomto městě se nachází mnoho velmi vzácných pamětihodností. Je zde možno navštívit hmatové výstavy a komentované prohlídky pro nevidomé.

Některým z vás se může zdát, že je to moc daleko. Z Plzně       i zpět ale jezdí přímé Pendolino, čili není nutné nikde přestupovat a cesta trvá pouhé 4 hodiny. V tomto vlaku lze zakoupit občerstvení za přijatelnou cenu, které vám donesou až k vašemu místu, což tuto delší cestu jistě zpříjemní.

Cena činí 980 Kč / osoba. Zahrnuje ubytování na dvoulůžkovém pokoji  se snídaní.

Tuto částku je třeba uhradit do konce dubna 2019 na bankovní účet 205188908/0300 nebo zašlete na adresu Marie Duchková, Husova 292, 334 52 Merklín.

 

 

Plánované akce na listopad:

12. 11. – pondělí - Posilovna – H.E.A.T.

V pondělí s námi můžete od 18:00 vylepšovat kondici ve Fitness centru Kotelna v Plzni na Slovanech.

Přihlásit se můžete do 9. listopadu.

 

13. 11. – úterý – Svatomartinská Husa U Šenku

Vážení členové,

po dvouleté přestávce vás opět srdečně zveme na Svatomartinskou husu. Tentokrát do Pivnice         U Šenku, která se nachází v samotném centru Plzně v Sedláčkově ulici.

Máme zde zamluvený salónek na úterý               13. listopadu od 18:00.

Cena za husu je 249 Kč / porce

Svoji účast na akci nám prosím nahlaste nejpozději do 6. listopadu do 13:00. Pokud nechcete konzumovat husu, ale cokoli jiného, je důležité toto nám předem nahlásit.

 

14. 11.  – středa – DJKT Plzeň – Chyť mě, jestli na to máš

 

17 našich členů se může těšit na muzikál Chyť mě, jestli na to máš.

 

Kdy: středa 14. listopadu 2018

Kde: DJKT Plzeň – Nová scéna

Čas: 19:00 – 21:45

Cena: 100 Kč pro členy a průvodce / 175 Kč pro nečleny

 

 

Chyť mě, jestli na to máš (Catch Me If You Can)

Terrence McNally / Marc Shaiman / Scott Wittman

 

Muzikál Chyť mě, jestli na to máš je založen na stejnojmenném filmovém trháku režiséra Stevena Spielberga s Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem v neuvěřitelném, ale pravdivém příběhu Franka Abagnalea.

Předčasně vyspělý teenager Frank Abagnale jr. uteče z domova hledat slávu a bohatství, čímž odstartuje nezapomenutelné dobrodružství. Vyzbrojen pouze svým chlapeckým šarmem, velkou představivostí a miliony dolarů v padělaných šecích se Frank úspěšně vydává za pilota, lékaře a právníka – žije si na vysoké noze a získává dívku svých snů. Frankovy lži však přitáhnou pozornost agenta FBI Carla Hanrattyho. Chyť mě, jestli na to máš je skvělá muzikálová komedie se strhujícím příběhem a hudebními čísly nabitými energií! 

 

15. 11.  – středa – DJKT Plzeň – Enigmatické variace

8 členů odbočky využilo možnost zúčastnit se tohoto nevšedního divadelního představení.

„Být vstřícný, to je úpadek,“ tvrdí slavný spisovatel, nositel Nobelovy ceny Abel Znorko, vyhlášený svou arogancí. Už léta žije sám, na vzdáleném ostrově v Norském moři; nepřijímá návštěvy a razantně odmítá všechna interview. Když jej ale osloví novinář jednoho regionálního deníku, překvapivě souhlasí. Čeká ho rozhovor o jeho zatím poslední, nejuznávanější knize „Zapřená láska“ – románu složeném z vášnivých milostných dopisů, který věnoval H.M. Koho skrývají tyto iniciály? Co dalšího spisovatel tají? A o čem všem ví novinář? Enigma – záhadu, zastřenější než se zdálo, budou postupně – s jízlivostí i odzbrojujícím citem – oba muži odkrývat.

 

 Kde: DJKT Plzeň – Malá scéna

Kdy: čtvrtek 15. listopadu

Čas: 19:00 – 20:20

Vstupné 480 Kč pro nečleny, 400 Kč pro členy

 

24. 11.  – sobota – Bowling v Éčku

Srdečně vás zveme na již tradiční bowling do Restaurace Éčko, Guldenerova 17, Plzeň od 12:00 do 14:00.

Přihlásit se můžete do 15. listopadu. Jestliže nás bude málo, stáhnu objednávku na jednu dráhu, abychom druhou zbytečně neblokovali a neplatili.

 

26. 11. – pondělí - Posilovna – H.E.A.T.

V pondělí s námi můžete od 18:00 vylepšovat kondici ve Fitness centru Kotelna v Plzni na Slovanech.

Přihlásit se můžete do 23. listopadu.

 

 

27. 11.  – úterý – Hradišťan ve Velké synagoze   

Koncert Hradišťanu ve Velké synagoze v Plzni od 19:30 do 21:00.vyslechne 19 našich členů a doufejme, že pro ně bude mimořádným zážitkem.

Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů a na mnoha dalších spolupracoval.

Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica       a David Burda.

Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební

 

29.11. – čtvrtek – Přátelské posezení v klubovně s ochutnávkou svatomartinských vín

Od 13:00 do 17:00 se sejdeme v naší klubovně v Tomanově ulici v Plzni, kde se opět můžete těšit na hudbu a zpěv našeho Pepy Ježka a navíc ochutnávat svatomartinská vína.

 

 

Plánované akce na prosinec:

13. 12. – čtvrtek – Vánoční přátelské posezení v klubovně

Jak už v prosinci bývá zvykem, v naší klubovně v Tomanově ulici v Plzni se sejdeme již před vánočními svátky. Od 13:00 do 17:00 si s Pepou Ježkem zazpíváme koledy. Mimořádně vás prosím, abyste vaši účast nahlásili do pondělí 10. 12., abychom pro vás mohli připravit vánoční balíček.

 

19. 12. – středa – DJKT Plzeň – Velké divadlo – Drahomíra a její synové

Posledního divadelního představení v letošním roce, jehož návštěvu naše odbočka připravila, se účastní 10 našich členů.

Kde: DJKT Plzeň – Velké divadlo

Kdy: středa 19. prosince 2018

Čas: 19:00 – 21:00

 

Drahomíra a její synové (Krvavé křtiny)

Josef Kajetán Tyl

Historická hra z úsvitu našich národních dějin

Krvavé křtiny, nebo Drahomíra a její synové (název, pod kterým ho uvádí činohra DJKT) je jednou z nejslavnějších Tylových historických her. 

Děj dramatu vychází z historických skutečností: Po smrti knížete Vratislava usedá na knížecí stolec Václav (později svatý, patron České země) a země je pod záminkou šíření křesťanství ohrožována německým císařem Jindřichem Ptáčníkem. Václavova Matka Drahomíra posílá vojsko na pomoc Polabským Slovanům, ovšem Jindřich v odvetu přitáhne před Prahu, kde se s ním Václav snaží vyjednat mírové řešení. S tím nesouhlasí jiní zemané a čeští páni pod vedením Václavova bratra Boleslava, kteří chtějí svou vlast bránit….

Hlavními postavami hry jsou bratři Václav a Boleslav, jejich matka Drahomíra a babička Ludmila, z nichž každá zaujímá k situaci vlastní, psychologicky pochopitelné stanovisko, z něhož plyne konflikt rodinný i politický.

Drahomíra vznikla roku 1849 na kroměřížském sněmu z dramatické situace, kdy propukl konflikt mezi většinou sněmu a vládou. Tyl nenapsal jen dílo o minulosti, ale použil historie jako zrcadla, v němž se odráží současnost. I dnes pokládá otázky o principech a idejích svobody, demokracie a slovanské vzájemnosti.

 

 

2016 © OO Sons Plzeň - jih