Společně proti bariérám

 

Vážení klienti,

vyzýváme Vás k ještě větší obezřetnosti při vašem pohybu v terénu, tj. na komunikacích, na úřadech, ve zdravotnických zařízeních apod.

 Může se stát, že narazíte, a to doslova, na nějakou překážku, která znemožní váš bezpečný pohyb v terénu. Jde zkrátka o nějakou BARIÉRU, která se může stát obtížně zvladatelnou nebo dokonce nebezpečnou nejen pro vás, ale i pro ostatní zrakově handicapované. Může jít o nefunkční (neklapající ) semafory, chybějící či špatně postavené vodorovné vodicí linie, zeleň či nadměrně napadané listí zasahující do trasy, špatně nebo vůbec neoznačené výkopy, lešení, apod. Bariéry se ale mohou vyskytnout  i  ve veřejně přístupných budovách, nádražích, zastávkách hromadné dopravy dokonce i ve zdravotnických zařízeních. Bariéry se mohou vyskytnout i na nově rekonstruovaných nebo postavených objektech.

Proto neváhejte a o takové bariéře nás neprodleně informujte, a to:

  1. Telefonicky: 778 412 705
  2. E-mailem: plzenjih-odbocka@sons.cz
  3. Osobně: vedení OO Plzeň – jih nebo Plzeň – město SONS ČR, vedení Tyfloservisu nebo Tflocentra Plzeň 

Pro účely řešení Bariér pro zrakově postižené občany Plzně a Plzeňského kraje jsme vytvořili pracovní skupinu tvořenou  z vedoucích pracovníků oblastních odboček Plzeň – jih a Plzeň – město SONS ČR a plzeňského Tyfloservisu a Tyflocentra. Hlavním koordinátorem této pracovní skupiny je předseda OO Plzeň – jih SONS ČR Bc. Milan Včelák.

V příloze naleznete aktuálně nahlášené a řešené bariéry.

Věříme, že společným úsilím se nám podaří stále více zlepšovat bezpečné prostředí pro nás, zrakově znevýhodněné občany.